"Avrupa ile Asya yı Birleştiren Marka"
444 11 70

Kiralık Araçlarımız ve Diğer Hizmetlerimiz

  • ALIŞ OFİSİ
  • Alış Tarihi
  • Alış Saati
  • İADE OFİSİ›
  • İade Tarihi
  • İade Saati
  • Kiralama Koşullarını Okudum Kabul ediyorum
  • Avro kartımı kullan
  • REZERVASYON KODU
  • E-MAIL ADRESİNİZ

HABERLER & FIRSATLAR

Tüm Haberler
X

 

Kiralama Yaşı ve Ehliyet Süresi:

.               Ekonomik grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 1 yıllık ehliyete sahip olmak,

.               Orta Grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.               Üst grup araçlar için 21 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.               Lüks grup araçlar ve minibüsler için 23 yaşını doldurmuş ve 3 yıllık ehliyete sahip olmak gereklidir.

·         Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet, nüfus cüzdanı ve kendi adınıza düzenlenmiş kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Araç Kiralama Süresi:
Araç kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır.

Yedek Sürücü:
İkinci bir sürücünün kiralanan aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kira kontratı hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün kaskolar geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Sadece bir kişi yedek sürücü olarak kayıt edilebilir. Yedek sürücü bedeli günlük 10 TL’dir.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı):
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 500 TL ve lüks sınıf araçlar için en fazla 1000 TL provizyon bloke edilir. Üst ve lüks grup araçlar için İKİ ADET KREDİ KARTI  talep edilir.

Provizyon iptalleri araç dönüşünden sonra en geç 1 iş günü içinde yapılmakta olup, banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iptal işleminin hesabınıza yansıması 10 günü bulabilir. Provizyon iptalleri ile ilgili işlem sürelerini bankanızdan öğrenebilirsiniz.

AVRO RENT A CAR FİYAT KOŞULLARI:

Avro Rent a Car Fiyatlarına dâhil olan hizmet ve ürünler:

Web sitelerimizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dâhildir:
.               Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre 300 TL ile 1000 TL arasında değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam, far) hasarları kapsamaz.
.               Sınırsız kilometre kullanım
.               KDV (Katma Değer Vergisi)

 Avro Rent a Car Fiyatlarına dâhil olmayan sigortalar:

- Tam Kaza Sigortası (SCDW)
Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak 300 TL ile 1000 TL arasında değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen muafiyet tutarına kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar)  müşteri tarafından alınacak polis raporu ile teminat kapsamına alır.

DİKKAT!
Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:

Resmi tatillerde ve bayram süreçleri içerisinde güvenceniz açısından ihtiyari mali mesuliyet sigortası ve full kaza sigortası (SCDW) yapılması zorunludur.


- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,


- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),


- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,

- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,


- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),


- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),


- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,

ÖNEMLİ:

Kaza durumunda kiralanan araç kaza mahallinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporu tutturulmalıdır. 24 saat hizmet veren 444-1170 çağrı merkezimizi arayarak yapılacak işlemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kaskonun geçerliliği için Kaza raporu,  48 saat içerisinde tarafımıza teslim edilmelidir.


- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.


- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,


- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,


- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası kapsamına dâhil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.


- Üçüncü şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlardan müşterinin kendisi sorumludur.

Teslimat & Dönüş:
Şehir sınırları içerisinde teslim ve iade hizmeti mesai saatleri içerisinde İstanbul Atatürk Havalimanı ve çevre semtlere imkânlar dâhilinde sunulmaktadır. Firmamız veya hizmet ortaklarımızın ofisinin bulunmadığı yerlere teslimat veya iadelerde hizmet bedeli alınacaktır. Hizmet bedeli ve diğer detaylar için lütfen bizi arayınız.

Gecikmeli Dönüş:
Eğer kiralanan araç normal dönüş saatinden 2 saat veya daha fazla geç getirilirse 1 günlük ek ücret alınacaktır.

Trafik Cezaları:
Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.

Findeks:
Kiralamanız sırasında findeks kredi notunuzun 1.000 puanın altında ve son 6 ay kredi kart ödemelerinizin gecikmesi durumunda tarafınıza araç kiralaması yapılamamaktadır. - Findeks puanı yetersizlik nedeni ile iptal edilen rezervasyonlarda %5 kesinti uygulanmaktadır

Rezervasyon:
24 saat hizmet veren 444-11 70 çağrı merkezimizi arayarak telefonla veya web sitelerimizde rezervasyon formunu doldurarak online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon İptalleri:
Rezervasyon iptallerinde %15 kesinti kredi kartından tahsil edilecektir.

Rezervasyon yapıldığı takdirde yukarıda belirtilen kiralama koşulları otomatik olarak kabul edilmiş sayılır.

 

Kiralık Araçlarımız ve Diğer Hizmetlerimiz

 

Biz müşterilerimize güven sunuyoruz. Oto kiralama hizmeti yaklaşık 20 yıllık aktif bir şekilde ülke genelinde bilinmekte ve giderek yaygınlaşmaktadır. Oto kiralama sektörü 2004 ve 2008 yılları arasında çok yüksek bir büyüme oranı kaydetmiş maalesef küresel kriz sebebi ile büyüme oranı düşmüştür. Ama son iki veya üç yıldır o orana tekrar yaklaşmıştır. Sadece geride bıraktığımız 2014 yılının ilk 9 ayında yaklaşık 4,5 milyar TL’lik araç yatırımı ile ülkemiz de oto kiralama bütçesi 11,7 milyar TL’ye seviyelerine çıkmıştır. Diğer bir şaşırtıcı ve bir o kadarda ulusal menfaatlerimiz açısından sevindirici olan araştırma sonucu ise oto kiralama sektörünün ülke genelinde tanınmaya hızla devam etmekte olması ve hizmet verdiği müşteri oranının yaklaşık %27,5 seviyelerini görmüş bulunmasıdır. Elde edilen bu araştırma sonuçları ülkemizde gelişen rent a car piyasasını göstermektedir. Oto kiralama sektöründe biz Avro Rent A Car olarak uluslararası paydaşlarımızla birlikte büyüyen Türkiye ekonomisine layık hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetleri sadece kiraladığımız araçlarla sınırlandırmamış bulunmakta ve çeşitlendirmek için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

 

Ülkemiz ve dünyada her sektör gibi oto kiralama sektörüde büyük bir değişimden geçmektedir. Gelişen ekonomik koşullar ve yapılan anketlerin gösterdiği değerler Avro Rent A Car olarak tüm personelimize haklı bir gururun yaşatmıştır. Çünkü yapmış olduğumuz hizmetler sadece bizden talep edilen herhangi bir aracı müşterimize vermekle sınırlı değildir. Gerçekleştirdiğimiz her operasyonda geri bildirim talep ettik ve pazarı iyi analiz ederek karşılaşılabilecek riskleri önceden yönetebilmek için çözümler ürettik.

Oto kiralama sektörüne kazandırdığımız diğer bir yenilik ise Atatürk Havalimanındaki ofisimiz tarafından sunulan 7/24 hizmet verme imkanı ve müşteri hattımızdır. Yeterli kalifiyede olan ve sürekli kendini geliştiren personelimiz ve nitelikleri üst sıralarda olan teknik ekibimiz müşterilerimize hizmet veren araçlarımız için hiçbir emek ve maliyetten kaçınmamakta düzenli olarak dikkatle kontrollerini gerçekleştirmektedir. Aynı personel portföyümüz size her an isteğiniz doğrultusunda müşteri hattımız aracılığı ile günün her saati hizmet vermek üzere hazır bulunmaktadır. Söylediğimiz gibi ülkemizde içinde faaliyet gösterdiğimiz sektörün büyüyor olması bizde hem ülkemiz adına hem de müşterilerimize yeterli hizmeti sunabilmiş olma noktasında bir iç huzuru yaşatmaktadır. Bu başarı şüphesiz sadece Avro Rent A Car‘ a ait değil bizi tercih eden müşterilerimize de aittir gösterdikleri fedakarlık ve olumlu geri bildirimleri olmasaydı biz Avro Rent A Car olarak bu seviyede hizmet veren bir firma olamayabilirdik. Bu nedenle hiçbir zaman saygınlığından şüphe etmediğimiz müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

 

Diğer bir hizmetimiz transfer ve filo kiralama hizmetidir. Eğer araç kullanma imkanınız bulunmuyorsa size teknik olarak bu konuda destek sağlayacak tecrübe sahibi nitelikli personellerimiz hizmet verecektir. Ayrıca eğer farklı bir şehre gidecek ve oradan tekrar dönmeyecekseniz araçlarımızı bulunduğunuz şehirdeki şubelerimize teslim edebilirsiniz bu hizmetimiz sizi büyük bir külfetten kurtardığı için uygulamaktan mutluluk duymaktayız

 

Müşteri memnuniyetini her türlü kurumsal menfaatinin üstünde tutan Avro Rent A Car yeniliklerine devam edecektir. Üyesi bulunduğumuz TÜRSAB kalitesi ve denetimleri ile kiralık araçlarımız ve diğer hizmetlerimizi geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam edeceğiz.