"Avrupa ile Asya yı Birleştiren Marka"
444 11 70

Türkiye Çapında Rent A Car Ofislerimiz

  • ALIŞ OFİSİ
  • Alış Tarihi
  • Alış Saati
  • İADE OFİSİ›
  • İade Tarihi
  • İade Saati
  • Kiralama Koşullarını Okudum Kabul ediyorum
  • Avro kartımı kullan
  • REZERVASYON KODU
  • E-MAIL ADRESİNİZ

HABERLER & FIRSATLAR

Tüm Haberler
X

 

Kiralama Yaşı ve Ehliyet Süresi:

.               Ekonomik grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 1 yıllık ehliyete sahip olmak,

.               Orta Grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.               Üst grup araçlar için 21 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.               Lüks grup araçlar ve minibüsler için 23 yaşını doldurmuş ve 3 yıllık ehliyete sahip olmak gereklidir.

·         Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet, nüfus cüzdanı ve kendi adınıza düzenlenmiş kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Araç Kiralama Süresi:
Araç kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır.

Yedek Sürücü:
İkinci bir sürücünün kiralanan aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kira kontratı hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün kaskolar geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Sadece bir kişi yedek sürücü olarak kayıt edilebilir. Yedek sürücü bedeli günlük 10 TL’dir.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı):
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 500 TL ve lüks sınıf araçlar için en fazla 1000 TL provizyon bloke edilir. Üst ve lüks grup araçlar için İKİ ADET KREDİ KARTI  talep edilir.

Provizyon iptalleri araç dönüşünden sonra en geç 1 iş günü içinde yapılmakta olup, banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iptal işleminin hesabınıza yansıması 10 günü bulabilir. Provizyon iptalleri ile ilgili işlem sürelerini bankanızdan öğrenebilirsiniz.

AVRO RENT A CAR FİYAT KOŞULLARI:

Avro Rent a Car Fiyatlarına dâhil olan hizmet ve ürünler:

Web sitelerimizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dâhildir:
.               Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre 300 TL ile 1000 TL arasında değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam, far) hasarları kapsamaz.
.               Sınırsız kilometre kullanım
.               KDV (Katma Değer Vergisi)

 Avro Rent a Car Fiyatlarına dâhil olmayan sigortalar:

- Tam Kaza Sigortası (SCDW)
Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak 300 TL ile 1000 TL arasında değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen muafiyet tutarına kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar)  müşteri tarafından alınacak polis raporu ile teminat kapsamına alır.

DİKKAT!
Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:

Resmi tatillerde ve bayram süreçleri içerisinde güvenceniz açısından ihtiyari mali mesuliyet sigortası ve full kaza sigortası (SCDW) yapılması zorunludur.


- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,


- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),


- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,

- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,


- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),


- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),


- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,

ÖNEMLİ:

Kaza durumunda kiralanan araç kaza mahallinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporu tutturulmalıdır. 24 saat hizmet veren 444-1170 çağrı merkezimizi arayarak yapılacak işlemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kaskonun geçerliliği için Kaza raporu,  48 saat içerisinde tarafımıza teslim edilmelidir.


- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.


- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,


- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,


- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası kapsamına dâhil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.


- Üçüncü şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlardan müşterinin kendisi sorumludur.

Teslimat & Dönüş:
Şehir sınırları içerisinde teslim ve iade hizmeti mesai saatleri içerisinde İstanbul Atatürk Havalimanı ve çevre semtlere imkânlar dâhilinde sunulmaktadır. Firmamız veya hizmet ortaklarımızın ofisinin bulunmadığı yerlere teslimat veya iadelerde hizmet bedeli alınacaktır. Hizmet bedeli ve diğer detaylar için lütfen bizi arayınız.

Gecikmeli Dönüş:
Eğer kiralanan araç normal dönüş saatinden 2 saat veya daha fazla geç getirilirse 1 günlük ek ücret alınacaktır.

Trafik Cezaları:
Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.

Findeks:
Kiralamanız sırasında findeks kredi notunuzun 1.000 puanın altında ve son 6 ay kredi kart ödemelerinizin gecikmesi durumunda tarafınıza araç kiralaması yapılamamaktadır. - Findeks puanı yetersizlik nedeni ile iptal edilen rezervasyonlarda %5 kesinti uygulanmaktadır

Rezervasyon:
24 saat hizmet veren 444-11 70 çağrı merkezimizi arayarak telefonla veya web sitelerimizde rezervasyon formunu doldurarak online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon İptalleri:
Rezervasyon iptallerinde %15 kesinti kredi kartından tahsil edilecektir.

Rezervasyon yapıldığı takdirde yukarıda belirtilen kiralama koşulları otomatik olarak kabul edilmiş sayılır.

 

İstanbul merkezli olarak kurulan Avro Rent A Car Türkiye’ nin büyük bir coğrafyasında siz saygın müşterilerimize hizmet vermektedir. Avro Rent A Car ile araç kiralama hizmeti almak için ister doğrudan şubelerimize gelebilir isterseniz telefon yardımıyla araç kiralayabilirsiniz. Bizden aldığınız hizmet süresi boyunca güvenle seyahat gerçekleştirebilmeniz için elimizden gelen her türlü hassasiyeti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.


İstanbul ‘ da bulunan Atatürk havalimanı ofislerimizden kiralayacağınız araçlarla güven ve ekonomik bir seyahat geçirebilirsiniz. Eğer eşyalarınız varsa size sorun teşkil etmeyecek ve sadece emanet bedeli karşılığı olabilecek makul rakamlarla kiralayabileceğiniz geniş bagajı bulunan araçlarımız size etkili çözüm sunmuş olacaktır. Ve beraberinizde bulunan sevdiklerinizle seyahatiniz boyunca evinizde hissedeceksiniz. Kadıköy ofislerimiz size İstanbul için hizmet vermekte olup araçlarımızla dünyanın gözbebeği ve tarihe dâyelik yapan metropol şehrimizin keyfini sürebilirsiniz. Boğaz kenarında bir fincan çay içtikten sonra birbirinden eşsiz tarihi ve doğal mekânları ziyaret edebilirsiniz. Ya da Taksim ofisimizden de araç kiralayabilir evrensel normlara eşsiz maneviyata sahip şehrimizi doyasıya tanıyabilirsiniz. İçerisinde huzurla seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz araçlarımızla sevdiklerinize Eminönü’nde balık ekmek ikram edebilir, Yuşa Tepesinden boğazı seyredebilirsiniz.

Eğer durağınız ülkemizin başka bir noktası ise bu şehirlerinden biri olan nadide başkentimizde sizi iki farklı ofisimizle bekliyor olacağız. Gerçekleştirmeyi planladığınız görüşmeler veya toplantılar için size en etkili destek verecek olan araçlarımızla size ek zamanlar temin edecek ve başkentimizin keyfini süreceksiniz. Havalimanından ayrıldığınızda sizi memleketimizin her yöresine ait özgün tatlarının ikram edildiği şirin Ankara’ mızın restoranlarına araçlarımızla ulaşabilirsiniz. Eşsiz lezzetlerimizi tattıktan sonra ruhunuza hitap eden kültürel ve tarihi mekânlara siz müşterilerimizi araçlarımız huzurlu bir seyahat güvencesiyle ulaştıracaktır. Ankara`yı dolaşırken modern mimarinin örneklerinden olan Atakule’ yi görebilir ve en üstünde bulunan ve sürekli 360 derece dönen restorandan Ankara’ ya tepeden bakabilirsiniz. Ayrıca meşhur gençlik parkında oturabilir kuş cıvıltılarını dinleyebilirsiniz. Bütün bunları Avro Rent A Car’ dan kiralayacağınız araçlarla sorunsuz ve yeterli zamanda gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz diğer illerde devam edecekse gittiğiniz illerde daha önceden farklı bir şehirden kiraladığınız araçlarımızı o ilimizdeki şubelerimize de teslim edebilirsiniz. Ya da o illerden de araç temin edebilirsiniz Ege’ nin incisi İzmir’ den tutunda doğunun gözbebeği Diyarbakır’ a kadar size hizmet vermek için yapılanmış bulunmaktayız. Peygamberler şehri ve Balıklı Göl ile meşhur Urfa ilimiz ve tarihi ahşap evleri ile ünlü Safranbolu ilimizde de sizlere hizmet vermek için misafirlerimizi bekliyoruz. Ülkemizin Karadeniz’ e açıldığı yalçın dalgaları dinginleştiren eşsiz yaylalar diyarı Trabzon ve Samsun ofislerimizle sizlere güven dolu bir araç hizmeti sunuyoruz ve Trabzon ofisimizde bulunan personellerimiz sizi hamsinin ana vatanına davet ediyor unutmayınız. Pastırmasıyla ünlü Kayseri ilimiz ve Akdeniz’in gözbebeği Mersin şehrimizde sizi alanlarında kendini yetiştirmiş uzman personellerimizle ağırlamaktan ve size kaliteli kendi tabirimizle lüks hizmet vermekten kıvanç duyacağız.

Türkiye genelinde rent a car ofislerimiz 15 farklı noktada birbirinden değerli siz misafirlerimizi hizmet sunmak için beklemektedir. Alanında uzman ve kurumsal misyonumuzu özümsemiş size değer veren

personelimiz ve firma yöneticilerimizle her daim hizmetinizde olmaktan gurur duyarız Avro Rent A Car olarak iyi seyahatler diler, ofislerimize bekleriz.