"Avrupa ile Asya yı Birleştiren Marka"
444 11 70

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Rent A Car Ofisimiz

  • ALIŞ OFİSİ
  • Alış Tarihi
  • Alış Saati
  • İADE OFİSİ›
  • İade Tarihi
  • İade Saati
  • Kiralama Koşullarını Okudum Kabul ediyorum
  • Avro kartımı kullan
  • REZERVASYON KODU
  • E-MAIL ADRESİNİZ

HABERLER & FIRSATLAR

Tüm Haberler
X

 

Kiralama Yaşı ve Ehliyet Süresi:

.               Ekonomik grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 1 yıllık ehliyete sahip olmak,

.               Orta Grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.               Üst grup araçlar için 21 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.               Lüks grup araçlar ve minibüsler için 23 yaşını doldurmuş ve 3 yıllık ehliyete sahip olmak gereklidir.

·         Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet, nüfus cüzdanı ve kendi adınıza düzenlenmiş kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Araç Kiralama Süresi:
Araç kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır.

Yedek Sürücü:
İkinci bir sürücünün kiralanan aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kira kontratı hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün kaskolar geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Sadece bir kişi yedek sürücü olarak kayıt edilebilir. Yedek sürücü bedeli günlük 10 TL’dir.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı):
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 500 TL ve lüks sınıf araçlar için en fazla 1000 TL provizyon bloke edilir. Üst ve lüks grup araçlar için İKİ ADET KREDİ KARTI  talep edilir.

Provizyon iptalleri araç dönüşünden sonra en geç 1 iş günü içinde yapılmakta olup, banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iptal işleminin hesabınıza yansıması 10 günü bulabilir. Provizyon iptalleri ile ilgili işlem sürelerini bankanızdan öğrenebilirsiniz.

AVRO RENT A CAR FİYAT KOŞULLARI:

Avro Rent a Car Fiyatlarına dâhil olan hizmet ve ürünler:

Web sitelerimizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dâhildir:
.               Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre 300 TL ile 1000 TL arasında değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam, far) hasarları kapsamaz.
.               Sınırsız kilometre kullanım
.               KDV (Katma Değer Vergisi)

 Avro Rent a Car Fiyatlarına dâhil olmayan sigortalar:

- Tam Kaza Sigortası (SCDW)
Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak 300 TL ile 1000 TL arasında değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen muafiyet tutarına kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar)  müşteri tarafından alınacak polis raporu ile teminat kapsamına alır.

DİKKAT!
Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:

Resmi tatillerde ve bayram süreçleri içerisinde güvenceniz açısından ihtiyari mali mesuliyet sigortası ve full kaza sigortası (SCDW) yapılması zorunludur.


- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,


- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),


- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,

- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,


- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),


- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),


- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,

ÖNEMLİ:

Kaza durumunda kiralanan araç kaza mahallinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporu tutturulmalıdır. 24 saat hizmet veren 444-1170 çağrı merkezimizi arayarak yapılacak işlemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kaskonun geçerliliği için Kaza raporu,  48 saat içerisinde tarafımıza teslim edilmelidir.


- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.


- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,


- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,


- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası kapsamına dâhil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.


- Üçüncü şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlardan müşterinin kendisi sorumludur.

Teslimat & Dönüş:
Şehir sınırları içerisinde teslim ve iade hizmeti mesai saatleri içerisinde İstanbul Atatürk Havalimanı ve çevre semtlere imkânlar dâhilinde sunulmaktadır. Firmamız veya hizmet ortaklarımızın ofisinin bulunmadığı yerlere teslimat veya iadelerde hizmet bedeli alınacaktır. Hizmet bedeli ve diğer detaylar için lütfen bizi arayınız.

Gecikmeli Dönüş:
Eğer kiralanan araç normal dönüş saatinden 2 saat veya daha fazla geç getirilirse 1 günlük ek ücret alınacaktır.

Trafik Cezaları:
Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.

Findeks:
Kiralamanız sırasında findeks kredi notunuzun 1.500 puanın altında ve son 6 ay kredi kart ödemelerinizin gecikmesi durumunda tarafınıza araç kiralaması yapılamamaktadır.

Rezervasyon:
24 saat hizmet veren 444-1170 çağrı merkezimizi arayarak telefonla veya web sitelerimizde rezervasyon formunu doldurarak online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon İptalleri:
Rezervasyon iptallerinde %15 kesinti kredi kartından tahsil edilecektir.

Rezervasyon yapıldığı takdirde yukarıda belirtilen kiralama koşulları otomatik olarak kabul edilmiş sayılır.

 

Adres:

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar-Yeşilköy-İstanbul

 

Email:

info@avrorentacar.com

 

Telefon:

(0212) 465 37 51

 

1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılan Atatürk Havalimanı bugün, yıllık 60 milyona yaklaşan yerli ve yabancı yolcunun ulaşım için kullandığı Türkiye`nin en büyük havalimanı haline gelmiştir. 

 

Türkiye’de 2004 yılında Anım Tur şirketimiz bünyesinde 2004 yılında Atatürk Havalimanında faaliyete başlayan Avro Rent A Car günümüzde ülkenin geneline yayılmış bulunmaktadır. Bugün en büyük şehirler başta olmak üzere 15 farklı noktada hizmet veren Avro Rent A Car hizmet alanını genişletmeye kararlıdır. Sektörün büyüme hızının en durağan olduğu dönemde ülke piyasasına girip başarılı bir tutunma sağlamıştır. Bu başarısının arında şüphesiz ki yılların ve uluslar arası standartlara sahip olmanın ayrımı yatmaktadır. Uluslararası piyasada 150 farklı ülkede 25 yıllık tecrübesi bulunan Dollar Rent A Car Türkiye distribütörlüğünü de başarılı şekilde yürütmüş olan Avro Rent A Car sektörel tecrübesiyle her türlü uygulamaya dair problemlere bağışıklık kazanmış ve her türlü problem karşısında en etkin çözümü sağlayabilmektedir.

 

Firma merkezi ofis olarak kullandığı Atatürk Havalimanı ofislerinde iç ve dış hatlar terminalleri ile İstanbul’ a gelen yolcularına firma kalitesini tam yansıtır düzeyde hizmet vermektedir. Günlük olarak yaklaşık 10000 kişinin uğrak yeri olan havalimanında müşterilerine oto kiralama sektöründe verilen hizmet alternatiflerini büyük oranda sunmaktadır. Atatürk havalimanının uluslar arası kalitesi ile kolayca entegre olan firma kurumsal çalışma kültürü ile müşterilerinin daima beğenisini kazanmaktadır. Dünya çapında kuruluşundan itibaren prensip olarak müşterilerine saygı çerçevesinde hizmet verme ve etkili çözümü sunmayı belirlemiştir. Bu hedefini her kademedeki personel tam olarak özümsemiş ve uygulamalarına yansıtarak hizmet standartlarını yükselmişlerdir. Personel her tülü gayreti göstererek müşterilerine daha hızlı ve etkili cevap verebilmek adına imkân dairesindeki her türlü bilgi ve becerilerini işlerine yansıtmaktadırlar.

 

Ülkemizde 2000 yılı öncesine kadar pek fazla bilinmeyen ve çok yaygın olmayan bu sektör için Avro Rent A Car ın piyasaya girmesiyle temelleri üzerine oturmaya başlamış ve hem firmaların hem de müşterilerin doğru bilgi edinebileceği bir merci halini almaktadır. Atatürk havalimanında uygulamaları arasında olan transfer hizmeti müşterilerine kendilerini değerli hissetmeleri ve iş dünyası temsilcileri için ofis araba hizmeti sunan bir uygulamadır. Bu uygulamada araçlar kişiler hava limanına inmeden hazırlanmakta ve havalimanında karşılanıp buradan istedikleri noktalara transferleri yapılmaktadır. Bu alanda işini bilen, saygılı ve İstanbul yol güzergahına hâkim ve tecrübeli şoförler istihdam edilmektedir. Etkili bir firma tarafından etkili bir seçimle belirlenen bu şoförler size metropol şehrin trafik kabusunu yaşatmayacaktır. Ayrıca yol güzergahına hâkim değilseniz planlanan yerde ve saatte bulunmanız çok zor olacağı için pratik bağlantı noktalarına hakim şoförlerimiz sizleri ajandanızdaki programlarınıza sadık kalmanızı ve görüşmelerinizi zamanında yapabilme imkanı sunacaktır. İş dünyası için etkili bir iş ortağı olan rent a car hizmeti ve bu hizmet içerisinde transfer hizmeti her müşteri sınıfından talep görmektedir.